Python Programlama Dili
Bir belgelendirme projesi...
Bu sayfa python programlama dili etiketini taşıyan makaleleri içerir.

Python Programlama Dili - PDF Dosyası (Python 2.x)

20 Haziran 2009

Sitemizin takipçilerinden ve katkıcılarından Sayın Kürşat Örsel, Python 2.x bölümünde bulunan bilgileri PDF haline getirdiğini haber verdi bugün bana. Ben aslında bu bölümü PDF haline getirmek için çalışmalara başlamıştım, ama diğer işlerden ötürü çalışmayı yarım bırakmıştım. O yüzden Kürşat Örsel'in yaptığı bu çalışma benim için büyük önem taşıyor... Kürşat Örsel tarafından hazırlanan bu PDF dosyasını http://www.istihza.com/PythonProgramlamaDili.pdf adresinden indirebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, istihza.com'daki Math Modülü belgesini hazırlayan da Sayın Kürşat Örsel... Hem math modülünü, hem de bu PDF dosyasını hazırlayarak siteye muazzam katkılarda bulunan Kürşat Örsel'e teşekkür ederim.

Not

Düzenleme (09.09.2009): istihza.com'daki PDF dosyaları artık Sphinx yazılımı yardımıyla otomatik olarak üretilmektedir. Yeni ve güncellenmiş PDF dosyalarına ulaşmak için http://www.istihza.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında

7 Şubat 2009

istihza.com, Python programlama dili için bir Türkçe kaynak oluşturma projesidir. Bu proje 2007 yılında Fırat Özgül tarafından başlatılmıştır. istihza.com'da Python'a ilişkin şu konular hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz:

istihza.com projesinin aynı zamanda bir wiki'si ve forum'u da bulunmaktadır.

Kullanım Koşulları

istihza.com Creative Commons lisansı altındadır. Buna göre, buradaki bütün belgelerden herkes ücretsiz olarak yararlanabilir. Eğer isterseniz burada gördüğünüz belgelerin çıktısını alabilir, arkadaşlarınızla gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz. Ancak bu belgeleri başka bir yerde kullanacaksanız, http://www.istihza.com adresini kaynak olarak göstermeli ve bu belgeleri kesinlikle satmamalısınız. Arzu ederseniz belgeleri çoğaltıp ücretsiz olarak dağıtabilirsiniz.

Destek

'Kullanım Koşulları' başlığında da söz edildiği gibi, buradaki bütün belgeleri ücretsiz olarak okuyabilir veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eğer buradaki bilgilere kağıt üzerine basılı olarak da ulaşmak veya projeye destek olmak isterseniz, KODLAB Yayınları'ndan çıkan "Her Yönüyle Python" adlı kitabımızı satın alabilirsiniz.

İletişim

Site ile ilgili yorum ve sorularınızı istihza [at] yahoo [nokta] com adresine gönderebilirsiniz.